Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie

Rolety rzymskie to zasłony podnoszone przy pomocy mechanizmu sterowanego łańcuszkiem. Są doskonałą formą przystrojenia okien w każdym wnętrzu bez względu na jego styl. Świetnie prezentują się we wnętrzach nowoczesnych, klasycznych i stylowych. Rolety rzymskie dzielimy na 5 modeli.

Roleta rzymska

 

Roleta z transparentnymi taśmami pionowymi. Odległość pierwszej i ostatniej taśmy od boku rolety wynosi 8cm. Pozostałe taśmy rozmieszczone są symetrycznie w odległościach od 25 cm do 40 cm pomiędzy nimi. Model 1 nie posiada fiszbin. Zalecany jest dla tkanin delikatnych jak woale, organzy itp. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 5 % wysokości rolety plus 5 cm.

Roleta rzymska

 

Roleta z fiszbinami poziomymi o przekroju elipsy umieszczonymi w taśmie transparentnej naszytej od tyłu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 2 jest zalecany dla wszystkich tkanin i cieszy się największa popularnością wśród odbiorców. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 8 % wysokości rolety plus 10 cm

Roleta rzymska

 

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm. umieszczonymi w zaszewkach z tyłu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 3 jest zalecany dla wszystkich tkanin jednak nie należy stosować go przy tkaninach ze wzorem typu kwiaty itp. ponieważ zaszewki zabierają część tkaniny przez co tracimy wzór. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 7 % wysokości rolety plus 7 cm.

Roleta rzymska

 

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm. umieszczonymi w zaszewkach z przodu rolety. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 4 jest zalecany dla wszystkich tkanin jednak nie należy stosować go przy tkaninach ze wzorem typu kwiaty itp. ponieważ zaszewki zabierają część tkaniny przez co tracimy wzór. Pakiet po złożeniu rolety zajmuje około 7 % wysokości rolety plus 7 cm.

Roleta rzymska

 

Roleta z fiszbinami okrągłymi o średnicy 4 mm. umieszczonymi w tunelu z tyłu rolety. Fiszbiny doszywane są do tkaniny. Odległości pomiędzy fiszbinami podzielone są równo i wynoszą od 25 cm do 33 cm. Odległości uzależnione są od wysokości rolety. Model 5 jest zalecany dla wszystkich rodzajów tkanin.

Do dyspozycji mamy wiele mechanizmów takich jak:

Mechanizm kasetowy otwarty

Mechanizm kasetowy zamknięty

Mechanizm kasetowy sznurkowy

Mechanizm kasetowy HDRB

Mechanizmy mogą być zamontowane do sufitu, ściany lub na uchwytach bezinwazyjnych (uchwyt na ramie okiennej).

W zależności od sposobu uszycia i rodzaju wybranej tkaniny można uzyskać we wnętrzu taki efekt jak np.:

Obraz16 (3)

Klasyczną elegancję

MCM0042

Nowoczesność i minimalizm

Obraz22 (5)

Sielankowy nastrój

24 (2)

Słodki bajkowy klimat

Na stronie zostały wykorzystane materiały współpracujących z nami firm.